Gru
24

Na Święta i Nowy Rok

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom Rodak oraz ich rodzinom wielu radosnych i szczęśliwych chwil, spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rodakach.

Zarząd oraz druhowie serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Rodak za wsparcie okazane naszej organizacji jak również za ciepłe przyjęcie ich w swoich domach podczas akcji roznoszenia kalendarzy na nowy 2020 rok.

Wrz
3

Szerszenie

W dniu 3 września 2019 r. OSP Rodaki została wezwana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Olkuszu do usunięcia gniazda owadów błonoskrzydłych w miejscowości Chechło. Na miejsce wezwania udał się zastęp GCBA. Po przybyciu na miejsce przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego stwierdzono gniazdo szerszeni w budynku mieszkalnym. Przystąpiono do sunięcia zlokalizowanego gniazda owadów.

Mar
8

Życzenia

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Cze
13

Jednostki OSP w działaniach ratowniczych w 2016 r.

W 2016 r.Ochotnicza Straż Pożarna z Osieka zrzeszona w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG) najczęściej, bo aż 88 razy brała udział w działaniach ratowniczych. OSP Bukowno Miasto (78 interwencji) oraz OSP Bukowno Stare i OSP Bydlin (po 66 interwencji) również znalazły się w ścisłej czołówce. Spośród jednostek spoza KSRG najbardziej aktywne były OSP Podlipie (63 interwencje), OSP Bolesław (59 interwencji) oraz OSP Gołaczewy (42 interwencje). Natomiast 14 jednostek OSP z terenu naszego powiatu w 2016 r. nie brało udziału w ani jednym działaniu ratowniczym.

czytaj więcej…

Kwi
15

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą
da siłę w pokonywaniu trudności.
Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego życia.
                                                           Druhowie z OSP Rodaki