Sie
27

Msza św. odpustowa

W niedzielę 27 sierpnia, strażacy z naszej OSP Rodaki wraz z druhami z OSP Ryczówek oraz orkiestrą dętą OSP z Giebła, brali udział we mszy św. odpustowej. Uroczystą sumę koncelebrował ks. bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

czytaj więcej…

Lip
3

30 lat OSP i 70 lat KGW w Bogucinie Dużym

W sobotę 1 lipca 2017 roku e Bogucinie Dużym odbyły się podwójne uroczystości jubileuszowe. Strażacy z OSP obchodzili swoje 30-lecie działalności wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, które świętowały 70-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się o 14.30 Mszą św. polową odprawiona przy remizie strażackiej. Następnie były występy artystyczne KGW z Bogucina Dużego oraz zespołu „Tesamee” z Klucz.

czytaj więcej…

Cze
15

Boże Ciało

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych, jednostka OSP Rodaki i OSP Ryczówek uczestniczyła w procesji Bożego Ciała. Procesja przeszła ulicami Ryczówka, gdzie przed remizą OSP znajdował się ostatni ołtarz.

czytaj więcej…

Maj
1

Odpust św. Marka

30 kwietnia w Rodakach odbył się odpust św Marka. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił imiennik patrona, ks. Marek Łabuda – proboszcz parafii Klucze. W uroczystości brali udział strażacy z OSP Rodaki, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, ministranci oraz chór.

czytaj więcej…

Kwi
7

Droga Krzyżowa

W piątek 7 kwietnia, ulicami Ryczówka i Rodak przeszła Parafialna Droga Krzyżowa. Przewodniczył jej ksiądz Czesław Rechul z Olkusza. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła w tym roku od granicy Ryczówka (ul. Laski) do kościoła w Rodakach. Krzyż nieśli strażacy z OSP Rodaki i Ryczówek, dzieci młodzież oraz mieszkańcy.

czytaj więcej…