Powitanie nowego wozu dla OSP Rodaki

W sobotę 23 października o godzinie 11.00 po raz pierwszy wjechał do Rodak nowy wóz strażacki.

Uroczystego przekazania kluczyków druhom z OSP Rodaki dokonał Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch wraz z Wójtem Gminy Klucze Norbertem Bieniem, Komendantem Powiatowym PSP w Olkuszu bryg. mgr Zbigniewem Wrześniem oraz Prezesem Zarządu Powiatowego OSP Grzegorzem Ziarno. Jest to czwarty w naszej historii wóz bojowy ale pierwszy nowy prosto z fabryki. Samochód posiada napęd uterenowiony, zabiera sześciu strażaków. Beczka ma 3,5 tony wody i 350 litrów środka pianotwórczego, elektryczne szyby, klime i podwójne webasto. Wysuwany maszt oświetleniowy, wyciągarkę oraz działko dachowe.

Życzymy naszym strażakom aby nowy wóz działał długo i niezawodnie a najlepiej aby był wykorzystywany tylko do ćwiczeń a jak najmniej w akcjach.