Gminne spotkanie opłatkowe

17 grudnia 2021 roku, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Wójt gminy Klucze Norbert Bień zaprosił na spotkanie opłatkowe przedstawicieli Zarządów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Klucze.

W tym roku opłatek odbył się w Rodakach. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Zarządu Gminnego OSP RP w Kluczach, pod kierunkiem pana Andrzeja Janika. Z tej okazji Wójt Norbert Bień w imieniu swoim jak i całego zarządu gminnego złożył wszystkim strażakom życzenia, do których przyłączył się również obecny na miejscu, Kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Klucze ks. Marek Łabuda. Po wspólnie zaśpiewanej kolędzie, która doskonale wprowadziła wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia, druhowie oraz zaproszeni goście przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie wszyscy przystąpili do spożywania przygotowanej przez naszego druha Sylwiusza Kajdę kolacji wigilijnej. Tradycją tych uroczystości jest także to, że zapraszani są na nie oprócz prezesów i naczelników OSP także goście, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy oraz Radny Województwa Małopolskiego Andrzej Wójcik. Tegoroczne spotkanie było też dobrą okazja, aby zaproszonym gościom zaprezentować nasz nowo nabyty średni uterenowiony wóz strażacki marki Renault D16. Z tej też okazji pan Andrzej Wójcik w imieniu Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity dokonał uroczystego przekazania kluczyków do nowego samochodu jednemu z naszych kierowców.