Powiatowy Dzień Strażaka w Olkuszu

5 maja na rynku w Olkuszu po raz drugi z rzędu został zorganizowany „Powiatowy Dzień Strażaka”.

 

Uroczystości rozpoczęły się o 9.45 zbiórką pododdziałów, pocztów sztandarowych i delegacji na Rynku. Następnie wszyscy udali się na Mszę św. do Bazyliki Mniejszej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Po mszy na rynku nastąpiło uroczyste otwarcie obchodów i złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnieni strażacy otrzymali odznaczenia i akty nadania wyższych stopni służbowych. Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” złoty otrzymał: mł. kpt. Grzegorz Kwarciak, srebrny otrzymał: mł. bryg. Michał Polak, brązowy otrzymała: Beata Pasternak. Odznakę „Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej” otrzymał: Jacek Osuch, Marek Bębenek, Roman Żelazny oraz Marcin Maciora. Następnie wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W korpusie oficerów awans otrzymał: Piotr Pandel, Artur Będkowski, Mateusz Rogal. W korpusie aspirantów awans otrzymał: Bielak Michał. W korpusie podoficerów awans otrzymał: Rosół Marcin, Knap Sławomir, Pasich Krzysztof, Mól Grzegorz, Redwan Krystian, Wojtoń Michał, Krzykawski Patryk, Rachwał Kamil. Kulminacyjnym punktem obchodów dnia strażaka, było nadanie sztandary Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, który poświęcił kapelan małopolskich strażaków bryg. Władysław Kulig.