Paź
10

Informacja od Zarządu Dróg w Olkuszu dla mieszkańców Rodak

Zarząd Drogowy w Olkuszu uprzejmie informuje, że aktualnie, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, realizowane są następujące zadania: przebudowa drogi powiatowej nr 1100K w miejscowościach Rodaki, Ryczówek i Kwaśniów Górny. Planowany termin zakończenia inwestycji, sierpień 2022r. W związku z powyższym będą występować okresowe utrudnienia w ruchu pojazdów mechanicznych, związane z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu. Liczymy na wyrozumiałość kierowców oraz mieszkańców, jak również prosimy o ostrożną jazdę.

czytaj więcej…

Paź
2

Pożar autobusu w Rodakach

W czwartek 1 października o godzinie 19.30 do dyżurnego operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru autobusu na pętli w Rodakach. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy OSP z Rodak i Ryczówka i jeden z PSP Olkusz. Kierowca autobusu zauważył, że spod pokrywy silnika wydobywa się dym, najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej, po odcięciu zasilania dym znikł. Strażacy nie musieli podejmować akcji gaśniczej a autobus nie uległ zniszczeniu.

czytaj więcej…

Wrz
28

Pożar na terenie huty w Jaroszowcu

28 września o godzinie 10.00 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do pożaru na ternie huty szkła w Jaroszowcu. Podczas prac remontowych na terenie zakładu został uszkodzony jeden z pieców, w wyniku czego wyciekło z niego kilkadziesiąt ton ciekłego szkła. Na miejsce zdarzenia zostały ściągnięte jednostki OSP z terenu Gminy Klucze oraz kilka zastępów PSP z Olkusza i Wolbromia. Działania strażaków polegały na schładzaniu przez polewanie wodą ciekłej masy szkła aż do jej ostygnięcia. Akcja gaśnicza trwała 7 godzin.

czytaj więcej…

Sie
31

Nocne sprzątanie po burzy

W miniona niedzielę późnym wieczorem nad gminą Klucze przetoczyła się potężna burza. Miejscami zjawiska były bardzo intensywne zwłaszcza wiatr. Strażacy z OSP mieli kilka wezwań. Silne porywy wiatru spowodowały, że w kilku miejscowościach zostały powalone drzewa. Najtrudniejsza sytuacja była w Ryczówku, gdzie w jednym miejscu zostało złamanych kilka drzew oraz zerwana linia energetyczna na odcinku 200 metrów.

czytaj więcej…