Cze
22

Nowy sprzęt dla strażaków

22 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej druhowie z powiatu olkuskiego otrzymali nowy sprzęt w postaci opryskiwaczy spalinowych, kombinezonów oraz masek ochronnych. Zakupy zostały zrealizowane ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Dzięki pozyskanym zestawom strażacy będą mogli realnie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co-2. Obecnie najważniejszym zadaniem tego sprzętu będzie pomoc w dezynfekowaniu przestrzeni i miejsc publicznych.

czytaj więcej…

Cze
3

Naprawa dachu na Drewnianym Kościółku w Rodakach

Po ostatnich wiosennych wiatrach uszkodzeniu uległy mocowania gontów na dachu drewnianego Kościółka w Rodakach. Druhowie z OSP Rodaki postanowili naprawić usterkę, polegającą na dobijaniu gwoździ. Pod wpływem wiatru gonty były podnoszone do góry i część gwoździ je trzymające została wyciągnięta. Dzięki tym działaniom dach będzie znowu mocno się trzymał.
czytaj więcej…

Kwi
20

Pogrzeb druha Janusza Szostka

W poniedziałek 20 kwietnia o godzinie 15.00 w Kościele pw. NMP Częstochowskiej w Rodakach pożegnaliśmy naszego zmarłego kolegę strażaka Janusza Szostka. Dr. Janusz był członkiem OSP Rodaki przez 38 lat, wstąpił w nasze szeregi 4 lutego 1982 roku. Za swą działalność dla OSP Rodaki był wiele razy odznaczany medalami. Podczas swojej długoletniej działalności dla straży pożarnej jak i dla mieszkańców Rodak, zyskał szacunek i sympatię ludzi. 

Spoczywaj w pokoju!!!

czytaj więcej…

Kwi
9

Pożar w Kluczach

9 kwietnia około godziny 15.00 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do pożaru lasu w Kluczach. Za cmentarzem ogień z palącej się łąki przedostał się do pobliskiego lasu. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane OSP z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa, Klucz oraz dwa zastępy z PSP Olkusz. Na początku z powodu bardzo trudnego terenu strażacy mieli problem z opanowaniem ognia, dodatkowo bliskość zabudowań wiejskich zmusiła kierującego akcją do zadysponowania do pomocy samolot gaśniczy oraz helikopter, który pobierał wodę z pobliskiego stawu. Dzięki temu ogień został szybko powstrzymany a strażacy mogli się skupić na dogaszaniu. Po czterech godzinach pożar został całkowicie zlikwidowany.

czytaj więcej…