wrz
27

Strażacy oddali hołd zmarłemu druhowi z OSP

We wtorek o godzinie o 18:00 w Rodakach tak jak i w całej Polsce zawyły syreny alarmowe. Straż pożarna oddała hołd strażakowi, który zginął na służbie. Dziś w godzinach nocnych w miejscowości  Balice pod Krakowem doszło do tragicznego zdarzenia, w którym druhowie OSP Balice, udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia, jeden druh poniósł śmierć a dwoje zostało rannych.

czytaj więcej…

wrz
11

Wybory Prezesa OSP Rodaki

W dniu 10 września w remizie OSP Rodaki odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Wyborcze. W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji Prezesa przez Józefa Domagałę, konieczne było wybranie nowego. Do kandydowania zgłosiło się dwoje chętnych. Jarosław Paś oraz Damian Adamuszek. W wyniku głosowania większością głosów został wybrany na Prezesa OSP Rodaki Damian Adamuszek.

czytaj więcej…

wrz
8

Peregrynacji Krzyża Papieskiego w Rodakach

Peregrynacja, czyli przybycie. Krzyża, przy którym umierał św. Jan Paweł II. Peregrynacja odbywa się po wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej. Papieski krzyż i relikwie Jana Pawła II odwiedzą łącznie 175 takich miejsc. 8 września z Dąbrowy Górniczej-Ząbkowice Krzyż Papieski dotarł do Rodak. Powitali go strażacy oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rodak i Ryczówka. W Rodakach pozostanie do jutra a następnie pojedzie do Rokitna Szlacheckiego.

czytaj więcej…

sie
29

Uroczystości odpustowe w Rodakach

W niedzielę 28 sierpnia 2022 roku w Rodakach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci NMP Częstochowskiej. Uroczysta Suma rozpoczęła się o godzinie 12.00, oprócz księży przybyłych z okolicznych parafii w nabożeństwie wzięły udział dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą komunię święta. Obecni byli również strażacy, oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rodak i Ryczówka.

czytaj więcej…