Lut
4

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze KGW Rodaki

W sobotę 3 lutego w remizie OSP Rodaki, odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Gospodyń wiejskich z Rodak. W spotkaniu tym uczestniczyło 29 członkiń, oraz zaproszeni goście. W wyniku wyborów został zmieniony zarząd Związku. Nową Przewodniczącą została wybrana Barbara Wojnar, I Wice-Przewodniczącą została Alicja Jeziorna, Skarbnikiem została wybrana Lidia Gamrot a funkcję Sekretarza pełniła będzie Elżbieta Paś. Nowemu zarządowi życzymy owocnej pracy przez następne cztery lata.

czytaj więcej…

Gru
3

Usuwanie drzewa z drogi

Silne opady mokrego śniegu, jakie ostatnimi dniami miały miejsce spowodowały, że strażacy w całym powiecie olkuskim mieli mnóstwo pracy przy powalonych drzewach. W sobotę jednostka OSP Rodaki była dysponowana dwukrotnie do takich zdarzeń. Na drodze miedzy Ryczówkiem a Rodakami powalone drzewo całkowicie zablokowało możliwość przejazdu droga. Po usunięciu przeszkody strażacy interweniowali jeszcze na drodze Południowej w Rodakach. Tam powalone drzewo zablokowało kilu mieszkańcom możliwość dojechania do swych posesji.

czytaj więcej…

Paź
29

Dogaszanie pogorzeliska

29 października o godzinie 10.41 jednostka OSP Rodaki już po raz szósty w tym miesiącu została zadysponowana do dogaszania pogorzeliska na terenie Osady w Kluczach, w której były składowane nielegalnie śmieci. W akcji brało udział pięcioro naszych druhów, oraz jednostka OSP Ryczówek OSP Chechło i zastęp z PSP Olkusz. Wiejący przez ostatnie godziny bardzo silny wiat najprawdopodobniej spowodował ponowne zapalenie się składowanych tam śmieci. Dogaszanie i przelewanie pogorzeliska trwało ponad cztery godziny.

czytaj więcej…