Kwi
18

Zmiana numerów alarmowych

Od 20 kwietnia rozpocznie się w Małopolsce proces przełączania numeru alarmowego straży pożarnej 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. W pierwszej kolejności zmiany zostaną wprowadzone na terenie Krakowa, potem stopniowo obejmą całe województwo. W Małopolsce proces ten powinien zakończyć się 27 kwietnia 2021 r. Po wybraniu numeru 998 nie zgłosi się jak do tej pory straż pożarna tylko operator WCPR w Krakowie „Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego”.

Mar
11

Pożar trawy w Chechle

11 marca 2021 roku o godzinie 10.00 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy przy ulicy Leśnej w Chechle. Ponieważ ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dużej powierzchni do akcji oprócz zastępu z PSP Olkusz zostały wysłane także jednostki OSP z Rodak, Ryczówka oraz Kwaśniowa. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącej się trawy na powierzchni około 1.5 hektara.

czytaj więcej…

Mar
9

Nowe samochody dla OSP w Gminie Klucze

Z początkiem 2021 roku, w Gminie Klucze rozpoczęły swą działalność bojową dwa nowe lekkie samochody gaśnicze. Wozy trafiły do OSP Krzywopłoty oraz OSP Kolbark. Zakup został sfinansowany ze środków Gminy Klucze. To bardzo cenne nabytki dla tych jednostek, gdyż w dużym stopniu podniosą skuteczność prowadzonych przez nich działań ratowniczo – gaśniczych. Gmina Klucze już powierzyła im zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli, druhowie z Krzywopłot oraz Kolbarka pozyskanymi samochodami włączyli się w organizację dowozu mieszkańców na szczepienia przeciw COVID.

czytaj więcej…

Mar
6

Dezynfekcja miejsc publicznych w Rodakach

W związku z utrzymującym sią zagrożeniem związanym z koronawirusem w nowym 2021 roku strażacy z OSP Rodaki przeprowadzili w sobotę tj. 6 marca 2021 roku dezynfekcję miejsc publicznych na terenie miejscowości Rodaki. Były to przystanki autobusowe oraz place zabaw. Druhowie do działań używali opryskiwaczy spalinowych oraz specjalnych środków chemicznych.

czytaj więcej…

Lut
26

Pomoc rodzinie z Klucz po pożarze domu

W ostatnią środę miał miejsce w Kluczach pożar domu. Rodzina tam mieszkająca w krótkim czasie straciła cały dobytek. Jeżeli ktoś chce pomóc poszkodowanym mieszkańcom prosimy o pomoc. Na stronie internetowej zrzutka.pl, społecznościowym narzędziu do organizowania zbiórek pieniężnych m.in. na cele charytatywne, można wpłacać datki na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z Klucz.

https://zrzutka.pl/nnrx6b

Sty
8

Zbieramy na WOŚP

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
My druhowie z OSP Rodaki też zgłaszamy nasz udział w 29 edycji WOŚP i dlatego założyliśmy naszą eSkarbonkę. Przyłącz się do naszej akcji!

https://eskarbonka.wosp.org.pl/6h7egf

 

Gru
14

Pożar na terenie papierni w Kluczach

12 grudnia około godziny 17.25 na jednej z hal produkcyjnych w Velvet Care w Kluczach doszło do pożaru. Do akcji zostały skierowane trzy zastępy z PSP Olkusz oraz siedem jednostek OSP. Na linii oznaczonej UTT w sekcji pił doszło do zapłonu zebranego pyłu. Wskutek powstałego ognia została automatycznie uruchomiona sieć tryskaczowa, która błyskawicznie ugasiła ogień jeszcze przed przybyciem zastępów strażackich.

czytaj więcej…