Sty
16

Czas rozliczeń – kampania PIT 2017

Nadszedł czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym który będzie trwał do 30.04.2018r. Jak co roku apelujemy do  członków, ich rodzin oraz sympatyków naszej jednostki a przede wszystkim mieszkańców Rodak o przekazanie 1% swojego podatku na rzecz naszej organizacji. Aby tego dokonać należy w deklaracji PIT jako organizacje pożytku publicznego wpisać nr KRS ZOSP : „0000 116 212” –  natomiast jako cel szczegółowy 1% wpisać- „OSP Rodaki ul. Strażacka 7 32-310 Klucze„.

czytaj więcej…

Kwi
11

Wiosenne sprzątanie w Rodakch

Z inicjatywy Rady Sołeckiej z Rodak w dniu 11 kwietnia mieszkańcy podjęli się wiosennego sprzątania w całej wsi. Z uwagi na to, że nikt za nas nie posprząta naszej miejscowości, musimy to zrobić sami. Organizatorzy akcji w celu usprawnienia prac pozwolili sobie wyznaczyć kilka obszarów działania. Otoczenie kościółka oraz parking przy kościółku drewnianym, rondo i jego otoczenie, otoczenia cmentarza i parkingu przy kościele, przystanki oraz parku we Dworze gdzie było najwięcej roboty. Odzew mieszkańców Rodak był dość duży przybyło bardzo wiele osób, dzięki temu prace w wyznaczonych rejonach szły bardzo sprawnie.

czytaj więcej…

Kwi
5

Wycinka drzew przy szkole

W środę 4 kwietnia na terenie placu Szkoły Podstawowej w Rodakach została wykonana wycinka kilku rosnących przy chodniku drzew. Było to podyktowane względami bezpieczeństwa. Pomimo że usunięte wierzby były ładne zwłaszcza podczas kwitnięcia na wiosnę, to były bardzo mocno spróchniałe w środku. Każdy podmuch wiatru mógł spowodować, że konary mogły się złamać i upaść na przechodzące dzieci.

czytaj więcej…

Kwi
5

Pożar trawy w Ryczówku

O godzinie 11.55 w środę 4 kwietnia jednostka OSP Rodaki razem z OSP Ryczówek została zadysponowana do pożaru. W Ryczówku przy ulicy Krzewowej paliła się trawa. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar trawy i gałęzi o łącznej powierzchni około 1 ha. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co pozwoliło w ciągu 30 minut ugasić pożar.

czytaj więcej…

Mar
8

Życzenia

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Lut
4

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze KGW Rodaki

W sobotę 3 lutego w remizie OSP Rodaki, odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Gospodyń wiejskich z Rodak. W spotkaniu tym uczestniczyło 29 członkiń, oraz zaproszeni goście. W wyniku wyborów został zmieniony zarząd Związku. Nową Przewodniczącą została wybrana Barbara Wojnar, I Wice-Przewodniczącą została Alicja Jeziorna, Skarbnikiem została wybrana Lidia Gamrot a funkcję Sekretarza pełniła będzie Elżbieta Paś. Nowemu zarządowi życzymy owocnej pracy przez następne cztery lata.

czytaj więcej…