Kwi
20

Pogrzeb druha Janusza Szostka

W poniedziałek 20 kwietnia o godzinie 15.00 w Kościele pw. NMP Częstochowskiej w Rodakach pożegnaliśmy naszego zmarłego kolegę strażaka Janusza Szostka. Dr. Janusz był członkiem OSP Rodaki przez 38 lat, wstąpił w nasze szeregi 4 lutego 1982 roku. Za swą działalność dla OSP Rodaki był wiele razy odznaczany medalami. Podczas swojej długoletniej działalności dla straży pożarnej jak i dla mieszkańców Rodak, zyskał szacunek i sympatię ludzi. 

Spoczywaj w pokoju!!!

czytaj więcej…

Kwi
9

Pożar w Kluczach

9 kwietnia około godziny 15.00 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do pożaru lasu w Kluczach. Za cmentarzem ogień z palącej się łąki przedostał się do pobliskiego lasu. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane OSP z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa, Klucz oraz dwa zastępy z PSP Olkusz. Na początku z powodu bardzo trudnego terenu strażacy mieli problem z opanowaniem ognia, dodatkowo bliskość zabudowań wiejskich zmusiła kierującego akcją do zadysponowania do pomocy samolot gaśniczy oraz helikopter, który pobierał wodę z pobliskiego stawu. Dzięki temu ogień został szybko powstrzymany a strażacy mogli się skupić na dogaszaniu. Po czterech godzinach pożar został całkowicie zlikwidowany.

czytaj więcej…

Kwi
5

Pożar trawy w Chechle

O godzinie 16.00 kiedy strażacy z OSP Rodaki tankowali wodę do samochodu po ugaszony pożarze w Kwaśniowie dostali wezwanie do kolejnego pożaru trawy w Chechle. Do akcji zostały włączone również pozostałe jednostki które wracały z Kwaśniowa. Dlatego strażacy do Chechła dotarli bardzo szybko co pozwoliło błyskawicznie ugasić kolejny pożar.

czytaj więcej…

Kwi
5

Pożar trawy w Kwaśniowie

Sezon pożarów traw rozpoczął się w tym roku na dobre, w niedzielę 5 kwietnia jednostka OSP Rodaki miała trzy wyjazdy. O godzinie 15.15 pierwsze wezwanie było do pożaru trawy w Kwaśniowie. Silny wiatr bardzo szybko przeniósł ogień do pobliskiego lasu. Z tego powodu do akcji gaśniczej zostały rzucone duże siły. Na miejsce oprócz OSP Rodaki przybyły także OSP z Kwaśniowa, Ryczówkai i Bydlina oraz PSP Olkusz. Pożar został bardzo szybko ugaszony.

czytaj więcej…

Mar
17

Wytyczne dla OSP z KSRG

W poniższym linku załączone są wytyczne dotyczące zabezpieczenia i zakresu prowadzenia działań przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo -Gaśniczego w związku z koronawirusem.

Pobierz wytyczne

Lut
24

Pociąg przez Rodaki?

W Gminie Bolesław zaplanowane są spotkania informacyjne dotyczące konsultacji społecznych w zakresie opracowanego projektu dokumentu pn. „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego „ w zakresie przebiegu korytarza kolejowego na terenie Gminy Bolesław.  Jedna z planowanych linii przebiega przez Rodaki i Ryczówek.

czytaj więcej…