Sty
2

Apel o 1% podatku na rzecz OSP Rodaki

Ochotnicza Straż Pożarna w Rodakach kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się ze Związkiem o wspólne zaangażowanie w kampanię 1% podatku. Apel kierujemy przede wszystkim do strażaków ochotników, działaczy oraz członków współdziałających i sympatyków Związku OSP RP. Środki uzyskane z 1% za pośrednictwem Związku OSP RP wspomogą finansowo nasze Ochotnicze Straże Pożarne. Musimy, więc przekonać podatników, że każda złotówka ma znaczenie.

PAMIĘTAJ O SWOJEJ JEDNOSTCE PRZY SKŁADANIU PIT-u!

czytaj więcej…

Lut
13

Zatrucie tlenkiem węgla w Rodakach

W dniu 12 luty 2020 roku o godzinie 18.30 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do osoby potrutej tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w jednym z domów w miejscowości Rodaki Rzeka. Starsza kobieta podczas dokładania do pieca źle się poczuła, rodzina wezwała pomoc. Na miejsce przybili strażacy z Rodak oraz pogotowie. Poszkodowana osoba trafiła do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Lut
11

Zebranie sprawozdawcze KGW Rodaki

W dniu 11 lutego 2020 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rodakach odbyło się coroczne zebranie Walne Koła Gospodyń Wiejskich z Rodak. Zebranie miało charakter sprawozdawczy, podsumowujący działalność za 2019 rok. Przybyły na niego 42 członkinie Koła, które wysłuchały sprawozdań za miniony rok i udzieliły absolutorium zarządowi na następny okres działalności.

czytaj więcej…

Lut
3

Pożar stodoły w Kwaśniowie

W sobotę 1 lutego o godzinie 23.47 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do pożaru stodoły w Kwaśniowie Górnym. Do akcji wyjechały dwa nasze zastępy Jelcz GCBA i Ford GLM łącznie ośmioro druhów. Na miejsce przybyło 10 zastępów straży z OSP i PSP. Po dotarciu do pożaru strażacy rozpoczęli gaszenie stodoły i walczyli aby ogień nie rozprzestrzenił się na bardzo blisko znajdujące się inne budynki. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny.

czytaj więcej…

Lut
3

Dzień Seniora w Rodakach

W sobotę 1 lutego 2020 r. w remizie OSP Rodaki odbył się zorganizowany przez Wójta Gminy Klucze i Radę Sołecką z Rodak Dzień Seniora. Przybyło na niego ponad 100 mieszkańców naszej miejscowości. Wieczór seniorom umilił wystep chóru „Rodaczanie”.

czytaj więcej…

Sty
20

Wypadek drogowy w Rodakach

W poniedziałek 20 stycznia o godzinie 7.35, jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr. 791 w kierunku Klucz. Kierujący pojazdem próbując ominąć stado dzików, które wbiegło na drogę stracił panowanie nad pojazdem wpadł do rowy i dachował. Nie było osób poszkodowanych. Na miejsce przybyła także jednostka OSP Ryczówek oraz zastęp z PSP Olkusz.

czytaj więcej…