lis
12

Drzewko pamiątkowe

W 2021 obchodzimy stulecie powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Z tej okazji Ochotnicza Straż Pożarna w Rodakach dołączyła do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzewek. Każda jednostka OSP w Małopolsce otrzymała pamiątkową sadzonkę dębu od Lasów Państwowych, w celu posadzenia jej na swoim terenie. Akcja odbywa się w ramach programu 100 drzew na 100 lecie OSP. Nasza jednostka OSP Rodaki również brała udział w tym przedsięwzięciu i w dniu 11 listopada uroczyście posadziła drzewko.

czytaj więcej…

paź
24

Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP.

23 października w remizie OSP Rodaki odbył się Zjazd Oddziału Gminnego OSP RP z Klucz. Przybyło na niego 29 delegatów ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Klucze oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Komendant powiatowy PSP w Olkuszu bryg. mgr Zbigniew Wrzesień, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Grzegorz Ziarno, Dyrektor Biura Poselskiego Jacka Osucha Michał Zasucha.

czytaj więcej…

paź
22

Nowy wóz dla OSP Rodaki

W piątek 22 października druhowie z OSP Rodaki w siedzibie firmy Szczęśniak w Bielsku, odbyli szkolenie z obsługi nowego samochodu pożarniczego marki Renault D16 4×4. Nowy wóz po raz pierwszy przyjedzie do Rodak w sobotę 23 października o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich strażaków jak również mieszkańców na powitanie i prezentację nowego samochodu przed remizą OSP Rodaki. czytaj więcej…

paź
20

Zjazd Oddziału Gminnego OSP w Rodakach

Informujemy wszystkich delegatów gminnych OSP, że w dniu 23 października o godzinie 11.00 w remizie OSP Rodaki, odbędzie się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminny Klucze. W tym roku będzie to zjazd sprawozdawczo – wyborczy, na którym będziemy wybierać nowy zarząd gminny OSP.

czytaj więcej…