Kwi
20

Strażacka warta

Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja w naszej OSP Rodaki, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Grobu Pańskiego, przy którym strażacy pełnili kolejno warty.

czytaj więcej…

Mar
10

Usuwanie połamanych drzew

W związku z silnym wiatrem w sobotę i niedzielę jednostki OSP Rodaki i Ryczówek miały po kilka wyjazdów. Nasze interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew, które tarasowały ulice. Największe szkody wichura wyrządziła na cmentarzu w Rodakach, gdzie zostały powalone 4 drzewa. Jedno z nich spadło na nagrobki, ale na szczęście nie zostały one uszkodzone.

czytaj więcej…

Sty
18

Ostatnia droga śp. ks. Stefana Walusińskiego

Dzisiaj tj. 18 stycznia 2019 r. w Rodakach odbyła się uroczysta msza żałobna za ks. Stefana Walusińskiego, który po ciężkiej chorobie w 82. roku życia i w 58. roku kapłaństwa, 14 stycznia zmarł w szpitalu. Ks. Stefan Walusiński, przez 34 lata do 2012 był proboszczem parafii w Rodakach. Mszę świętą pogrzebową koncelebrował wspólnie z innymi duchownymi ksiądz biskup diecezji sosnowieckiej Grzegorz Kaszak. Śp. ks. Stefan został pochowany na cmentarzu w Rodakach obok ołtarza polowego.

czytaj więcej…