lip
21

Powitanie nowego proboszcza

W niedzielę 21 lipca 2024 roku w Kościele w Rodakach odbyło się oficjalne powitanie nowego proboszcza ks. Dariusza Grojca. Kanonicznego wprowadzenia na ten ważny urząd dokonał kanclerz kurii sosnowieckiej i wikariusz generalny ks. Mariusz Karaś razem z dziekanem dekanalnym ks. Markiem Szelągiem.

czytaj więcej…

lip
16

Sezon pielgrzymkowy

We wtorek 16 lipca przez Rodaki przeszła pierwsza w tym roku piesza pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie. W Rodakach pojawili się w samo południe o godzinie 1200, gdzie przy kościele mieli odpoczynek. Przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze pielgrzymi pojawią się w piątek wieczorem.

czytaj więcej…

lip
15

Spotkanie z nowym proboszczem

W sobotę w remizie OSP Rodaki zostało zorganizowane spotkanie przedstawicieli Zarządów OSP Rodaki oraz OSP Ryczówek z nowym proboszczem parafii Rodaki ks. Dariuszem Grojcem. Oficjalne powitanie nowego gospodarza parafii odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

czytaj więcej…

cze
25

Zabezpieczenie koncertu

22 czerwca na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej druhowie z OSP Rodaki wraz ze strażakami z pozostałych jednostek Gminy Klucze zabezpieczali Święto Małopolskiej Jury, zorganizowane przez LGD „Nad Białą Przemszą” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach. Gwiazdą wieczornych występów był Maciej Maleńczuk. 

czytaj więcej…