Cze
2

Pożar domu w Krzywopłotach

Tuż po północy w piątek jeden z mieszkańców Krzywopłot zaalarmował dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Olkuszu o pożarze domu przy ulicy Leśnej. Do akcji ruszyło łącznie sześć strażackich zastępów. Dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Olkuszu oraz cztery zastępy ochotnicze: z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa i Bydlina. Po dojeździe pierwszych jednostek zastano pożar niezamieszkałego drewnianego budynku. Gaszenie trwało cztery godziny, dom całkowicie spłonął, przyczynę pożaru ustala policja.

czytaj więcej…

Maj
23

Pożar hali produkcyjnej w Kluczach

W środę przed godziną 11.00 na terenie zakładu Velvet Care w Kluczach wybuchł pożar w jednej z hal produkcyjnych. Do akcji zostały skierowane trzy zastępy z PSP Olkusz i jeden z Wolbromia, a także jednostki  OSP z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa, Bydlina oraz Zarzecza. Paliła się pakowarka przy automacie P-2. Silne zadymienie hali zmusiło pracowników do ewakuacji z budynku, i zatrzymaniu produkcji na kilka godzin. Pomocy medycznej udzielono jednemu z pracowników, który potruł się dymem. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń praca została wznowiona o godzinie 15:00.

czytaj więcej…

Maj
22

Sobótka

Jak co roku, tradycyjnie dzień po Zielonych Świątkach, mieszkańcy Rodak bawili się 21 maja przy tradycyjnej Sobótce, zapalanej, jak co roku na polach za szkołą. Nad bezpieczeństwem czuwała  Ochotnicza Straż Pożarna z Rodak. To była już dziesiąta Sobótka organizowana rok w rok w tym miejscu przez strażaków.

czytaj więcej…