Lip
18

Likwidacja gniazda os

W dniu 17 lipca o godzinie 18:33 jednostka OSP Rodaki została zadysponowana do zlikwidowała gniazda owadów błonkoskrzydłych w miejscowości Rodaki. Na posesji jednego z mieszkańców przy ulicy Leśnej w budynku gospodarczym znajdowało się gniazdo os.

czytaj więcej…

Cze
20

Boże Ciało

Druhowie z  OSP Rodaki i OSP Ryczówek uczestniczyli w uroczystościach Bożego Ciała. Procesja w tym roku przeszła ulicami Ryczówka. I ołtarz znajdował się przed domem państwa Kozickich i Jurczyk, II -przed domem państwa Mrówków, III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną ten ołtarz przygotowało KGW z Ryczówka, IV przed remizą, ołtarz przygotowała OSP Ryczówek. W tym roku ołtarze były poświęcone Osobie Ducha Świętego.

czytaj więcej…

Cze
16

Nowe źródełko

Kilka dni temu jeden z mieszkańców ulicy Ogrodowej poinformował mnie, że na łąkach za szkołą w Rodakach wybiło nowe źródełko. Woda wyżłobiła sobie już niewielkie koryto o długości około 20 metrów. Po około 100 metrach rzeczka rozlewa się na pobliskie łąki tworząc bagno. Zapewne źródełko wybiło po ostatnich majowych bardzo intensywnych deszczach i pewnie wkrótce zaniknie.

czytaj więcej…

Maj
29

90-lecie powstania OSP Rodaki

29 maja 1929 roku została założona w Rodakach Ochotnicza Straż Pożarna.

Z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia OSP Rodaki do wszystkich Druhów w imieniu Zarządu, kierujemy serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie oraz zapisanie pięknych kart w historii ochotniczej straży pożarnej w naszej miejscowości.

czytaj więcej…