Cze
2

Pożar domu w Krzywopłotach

Tuż po północy w piątek jeden z mieszkańców Krzywopłot zaalarmował dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Olkuszu o pożarze domu przy ulicy Leśnej. Do akcji ruszyło łącznie sześć strażackich zastępów. Dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Olkuszu oraz cztery zastępy ochotnicze: z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa i Bydlina. Po dojeździe pierwszych jednostek zastano pożar niezamieszkałego drewnianego budynku. Gaszenie trwało cztery godziny, dom całkowicie spłonął, przyczynę pożaru ustala policja.

czytaj więcej…

Maj
23

Pożar hali produkcyjnej w Kluczach

W środę przed godziną 11.00 na terenie zakładu Velvet Care w Kluczach wybuchł pożar w jednej z hal produkcyjnych. Do akcji zostały skierowane trzy zastępy z PSP Olkusz i jeden z Wolbromia, a także jednostki  OSP z Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa, Bydlina oraz Zarzecza. Paliła się pakowarka przy automacie P-2. Silne zadymienie hali zmusiło pracowników do ewakuacji z budynku, i zatrzymaniu produkcji na kilka godzin. Pomocy medycznej udzielono jednemu z pracowników, który potruł się dymem. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń praca została wznowiona o godzinie 15:00.

czytaj więcej…

Maj
22

Sobótka

Jak co roku, tradycyjnie dzień po Zielonych Świątkach, mieszkańcy Rodak bawili się 21 maja przy tradycyjnej Sobótce, zapalanej, jak co roku na polach za szkołą. Nad bezpieczeństwem czuwała  Ochotnicza Straż Pożarna z Rodak. To była już dziesiąta Sobótka organizowana rok w rok w tym miejscu przez strażaków.

czytaj więcej…

Kwi
30

Odpust św. Marka w Rodakach

W ostatnią niedzielę kwietnia przeżywaliśmy w starym drewnianym kościółku w Rodakach odpust ku czci św. Marka Ewangelisty. Uroczysta Msza odpustowa zgromadziła wielu parafian i gości. Obecni byli druhowie z OSP Rodaki oraz KGW z Rodak. Mszę św. i kazanie wygłosił ks. Jarosław Kwiecień, proboszcz parafii w Rodakach. Po Mszy Św. miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościółka.

czytaj więcej…

Kwi
11

Wiosenne sprzątanie w Rodakch

Z inicjatywy Rady Sołeckiej z Rodak w dniu 11 kwietnia mieszkańcy podjęli się wiosennego sprzątania w całej wsi. Z uwagi na to, że nikt za nas nie posprząta naszej miejscowości, musimy to zrobić sami. Organizatorzy akcji w celu usprawnienia prac pozwolili sobie wyznaczyć kilka obszarów działania. Otoczenie kościółka oraz parking przy kościółku drewnianym, rondo i jego otoczenie, otoczenia cmentarza i parkingu przy kościele, przystanki oraz parku we Dworze gdzie było najwięcej roboty. Odzew mieszkańców Rodak był dość duży przybyło bardzo wiele osób, dzięki temu prace w wyznaczonych rejonach szły bardzo sprawnie.

czytaj więcej…