Spotkanie opłatkowe małopolskich strażaków

W dniu 17 grudnia druhowie z naszej jednostki OSP Rodaki wraz z chórem „Rodaczanie” uczestniczyli w corocznym spotkaniu opłatkowym małopolskich strażaków.

Impreza ta została zorganizowana w tym roku dzięki staraniom Edwarda Siarki – Posła na Sejm RP i jednocześnie Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Małopolski oraz st. bryg. Stanisław Nowaka – Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i st. bryg. dr inż. Bogusława Koguta – Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 strażaków OSP z całej małopolski. Swoją obecnością spotkanie małopolskich strażaków zaszczyciła również Premier Rządu RP Pani Beata Szydło. W swoim przemówieniu do wszystkich zgromadzonych Pani Premier złożyła wszystkim zebranym życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia druhom odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: dh Drwiła Józef z OSP Radłów, dh Jachimek Tadeusz z OSP Radłów oraz dh Solecki Zdzisław z OSP Ziemnodół, Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał dh Ziarno Grzegorz z OSP Osiek. Następnie poświęcenia opłatków oraz błogosławieństwa udzielił JE Ks. Biskup Jan Szkodoń. W trakcie spotkania wszystkim uczestnikom swoim śpiewem umilał czas nasz zespół „Rodaczanie”