Obchody bitwy pod Krzywopłotami

13 listopada w Bydlinie odbyły się uroczystości upamiętniające 107 rocznicę bitwy pod Krzywopłotami.

Obchody rozpoczęły się przemarszem ze szkoły na Cmentarz Parafialny w Bydlinie, miejscu pochówku legionistów poległych w bitwie. O godzinie 1400 rozpoczęła się Msza Święta celebrowana przez Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka. Następnie odbył się apel poległych oraz salwa honorowa i złożenie wieńców pod pomnikiem poległych legionistów. Oprawę wojskową zapewniła VI brygada powietrzno – desantowa z Krakowa, która przybyła wraz z orkiestrą. Jednostkę OSP Rodaki reprezentowali druhowie Radosław Karolczyk, Piotr Domagała, Paweł Świstak i Paweł Sopęch. W uroczystościach wzięli udział również zaproszeni goście, m. in. minister Jacek Osuch, poseł Agnieszka Ścigaj, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta olkuski Bogumił Sobczyk i wielu innych.